sobota, 27 lipca 2024

Wygrana Igi Świątek w Paryżu. Kolejną rywalką Japonka

Iga Świątek pewnie awansowała do trzeciej rundy French Open, pokonując Francuzkę Leolię Jeanjean 6:1, 6:2.

Roland-Garros/X

Iga Świątek pewnie awansowała do trzeciej rundy French Open, pokonując Francuzkę Leolię Jeanjean 6:1, 6:2. Polka zdominowała mecz od początku, przełamując rywalkę już w pierwszym gemie. Pierwszy set trwał zaledwie 30 minut, a w drugim, mimo chwilowego prowadzenia Jeanjean, Świątek szybko odzyskała kontrolę i przypieczętowała zwycięstwo.

Po meczu Świątek wyraziła zadowolenie z występu, podkreślając, że czuje się na kortach Rolanda Garrosa jak w domu. Jednocześnie zaznaczyła, że nie bierze niczego za pewnik i podchodzi do turnieju krok po kroku.

"Czuję się tu jak w domu, cieszę się, że znów tu jestem. Czuję, że gram całkiem dobry tenis i mam nadzieję być tu jak najdłużej. Mimo, że czuję się pewnie po ostatnich turniejach, to niczego nie biorę za pewnik. To nowy turniej i podchodzę do niego krok po kroku" - powiedziała Świątek w rozmowie na korcie.

W trzeciej rundzie Świątek zmierzy się z Naomi Osaką, czterokrotną mistrzynią wielkoszlemową. Japońska tenisistka, która wróciła do gry po przerwie macierzyńskiej, pokonała w drugiej rundzie Włoszkę Lucię Bronzetti. Będzie to trzecie spotkanie Świątek z Osaką, Polka wygrała ostatni mecz w 2022 roku.