czwartek, 20 czerwca 2024

czwartek, 20 czerwca 2024

Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje Jerzy Krzanowski

Poszukiwania Jerzego Krzanowskiego, jednego z założycieli firmy Nowy Styl, zakończyły się w piątek w nocy tragicznym finałem.

7 czerwca 2024 o 07:17

Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje Jerzy Krzanowski

fot. Policja

Poszukiwania Jerzego Krzanowskiego, jednego z założycieli firmy Nowy Styl, zakończyły się w piątek w nocy tragicznym finałem. Ciało 54-letniego przedsiębiorcy odnaleźli ratownicy około godziny 1.00. Informację tę potwierdził podkomisarz Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Przyczyny śmierci Krzanowskiego pozostają nieznane, a sprawa jest obecnie wyjaśniana pod nadzorem prokuratora.

Jerzy Krzanowski, mieszkaniec Krościenka Wyżnego, zaginął w czwartek. Około godziny 14.00 rozpoczęto akcję poszukiwawczą, oznaczoną najwyższą, pierwszą kategorią.

W poszukiwania zaangażowani byli policjanci, strażacy, psy tropiące oraz dron wyposażony w kamerę termowizyjną.

Jerzy Krzanowski wraz z bratem założył firmę Nowy Styl w 1992 roku. Początkowo przedsiębiorstwo zatrudniało siedmiu pracowników i zajmowało się produkcją mebli. Już rok później firma zwiększyła zatrudnienie do 100 osób. W ciągu kolejnych lat Nowy Styl stał się jednym z czołowych eksporterów mebli w Europie.

Nowy Styl zyskał międzynarodową renomę, projektując m.in. siedziska stadionowe na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej oraz na rozgrywki UEFA. Obecnie firma współpracuje z wieloma znanymi markami i uczestniczy w organizacji ważnych wydarzeń na całym świecie. Zatrudnia kilka tysięcy osób, a bracia Krzanowscy niejednokrotnie znaleźli się na liście najbogatszych Polaków.

Podkomisarz Paweł Buczyński poinformował, że ciało odnalezionego zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych, które mają pomóc wyjaśnić przyczyny i okoliczności śmierci Jerzego Krzanowskiego.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem prokuratora.

Obserwuj nas w Google News

google-news

Przeczytaj również