czwartek, 20 czerwca 2024

czwartek, 20 czerwca 2024

Strzelanina w Ohio. Są zabici i ranni

Strzelanina w Akron, Ohio, spowodowała śmierć jednej osoby oraz raniła co najmniej 24 innych.

2 czerwca 2024 o 18:49

Strzelanina w Ohio. Są zabici i ranni

Strzelanina w Akron, Ohio, spowodowała śmierć jednej osoby oraz raniła co najmniej 24 innych.

Do zdarzenia doszło tuż po północy czasu lokalnego w pobliżu skrzyżowania Kelly Street i 8th Avenue.

Policja znalazła na miejscu zdarzenia dziesiątki łusek i broń, ale nie dokonano żadnych aresztowań i nie zidentyfikowano żadnych podejrzanych. Władze zaapelowały do społeczności o pomoc w dostarczeniu jakichkolwiek informacji, które mogłyby przyczynić się do zatrzymania sprawców.

Departament Policji w Akron potwierdził, że postrzelonych zostało co najmniej 25 osób, z czego jedna zmarła. Wiele obrażeń nie zagraża życiu, ale niektóre ofiary są w poważniejszym stanie.

Burmistrz Akron, Shammas Malik, oraz szef policji, Brian Harding, wydali wspólne oświadczenie wyrażające żal i obiecujące postawienie sprawców przed wymiarem sprawiedliwości.

"Nasze miasto jest wstrząśnięte tą bezsensowną przemocą. Z ponad dwudziestoma ofiarami, ból i trauma dotykają dziś całe Akron, podczas gdy szukamy odpowiedzi" - przekazali.

"Potrzebujemy waszej pomocy, aby zapobiec dalszej przemocy i aktom zemsty" - podkreślili w oświadczeniu.

Burmistrz Akron, Shammas Malik, oraz szef policji, Brian Harding, wydali wspólne oświadczenie wyrażające głęboki żal i obiecujące postawienie sprawców przed wymiarem sprawiedliwości. "Nasze miasto jest wstrząśnięte tą bezsensowną przemocą. Z ponad dwudziestoma ofiarami, ból i trauma dotykają dziś całe Akron, podczas gdy szukamy odpowiedzi" - przekazali.

"Potrzebujemy waszej pomocy, aby zapobiec dalszej przemocy i aktom zemsty" - podkreślili w oświadczeniu. Burmistrz Malik zaapelował do mieszkańców, aby zjednoczyli się w obliczu tragedii i wsparli działania policji w śledztwie. Władze miasta i departament policji zobowiązały się do zakończenia przemocy z użyciem broni w społeczności i zapewnili publiczność, że "bezpieczeństwo publiczne pozostaje naszym najwyższym priorytetem."

Śledztwo w sprawie strzelaniny jest w toku.

Obserwuj nas w Google News

google-news

Przeczytaj również