sobota, 27 lipca 2024

Przedturniejowy sprawdzian zdany. Polska wygrała z Ukrainą 3:1!

W Warszawie na PGE Narodowym reprezentacja Polski odniosła przekonujące zwycięstwo 3:1 nad Ukrainą, w meczu, który był przedostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy.

W Warszawie na PGE Narodowym reprezentacja Polski odniosła przekonujące zwycięstwo 3:1 nad Ukrainą, w meczu, który był przedostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Pomimo kontuzji Arkadiusza Milika w pierwszych minutach, Biało-Czerwoni zaprezentowali skuteczną i efektowną grę.

Selekcjoner Michał Probierz zdecydował się na rotację w składzie, dając odpocząć kilku kluczowym zawodnikom, w tym Robertowi Lewandowskiemu. Niestety, już w 5. minucie meczu Arkadiusz Milik musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, co wywołało niepokój wśród kibiców.

Jednak Polacy nie podłamali się tym niefortunnym zdarzeniem. W miejsce Milika wszedł debiutujący w reprezentacji Kacper Urbański, a Biało-Czerwoni szybko przejęli inicjatywę.

W 11. minucie Sebastian Walukiewicz otworzył wynik meczu, wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Chwilę później Piotr Zieliński podwyższył prowadzenie po błędzie ukraińskiej obrony. W 30. minucie Taras Romańczuk, Ukrainiec z polskim obywatelstwem, ustalił wynik pierwszej połowy na 3:0, strzelając gola po precyzyjnym dośrodkowaniu Michała Skórasia.

Ukraińcy zdołali odpowiedzieć jednym golem przed przerwą, autorstwa Artema Dovbyka, który popisał się precyzyjnym strzałem zza pola karnego.

W drugiej połowie obie drużyny miały swoje okazje, ale wynik nie uległ zmianie. Łukasz Skorupski w bramce Polski kilkukrotnie popisał się świetnymi interwencjami, uniemożliwiając Ukrainie zdobycie bramki kontaktowej.

W 61. minucie Probierz wprowadził na boisko czterech nowych zawodników, w tym Roberta Lewandowskiego. Mimo kilku obiecujących sytuacji, Polacy nie zdołali podwyższyć prowadzenia.

Mecz z Ukrainą był ważnym sprawdzianem dla reprezentacji Polski przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Pomimo urazu Milika, Biało-Czerwoni zaprezentowali się z dobrej strony, pokazując skuteczność w ataku i solidność w obronie.

Ostatni mecz towarzyski przed Euro 2024 Polacy rozegrają w poniedziałek 10 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie, gdzie zmierzą się z Turcją.