czwartek, 20 czerwca 2024

czwartek, 20 czerwca 2024

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy. "Europa znajduje się w historycznym momencie"

W związku z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie do narodu.

6 czerwca 2024 o 18:01

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy. "Europa znajduje się w historycznym momencie"

fot. Przemysław Keler/KPRP

W związku z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie do Polek i Polaków, podkreślając wagę tych wyborów dla przyszłości zarówno Polski, jak i całej Unii Europejskiej. W swoim przemówieniu zaznaczył, że obecny czas jest kluczowy dla kształtu, jaki przybierze przyszłość UE.

Prezydent, odnosząc się do swojego wcześniejszego doświadczenia jako europosła, podkreślił znaczenie aktywnego udziału Polski w europejskich procesach decyzyjnych. Wskazał na istotę wyboru skutecznych przedstawicieli, którzy będą w stanie reprezentować polskie interesy w Parlamencie Europejskim oraz bronić suwerenności Rzeczypospolitej.

"Właśnie dlatego te wybory są tak istotne bo to my, Polacy możemy w tym właśnie dniu wskazać swoich przedstawicieli który będą w naszym imieniu podejmowali najważniejsze decyzje dla Polski i dla całe Europy" - orzekł Prezydent.

Jednym z kluczowych punktów podkreślonych przez Prezydenta było wybieranie reprezentantów, którzy będą w stanie skutecznie negocjować i podejmować decyzje dotyczące spraw istotnych zarówno dla Polski, jak i dla całej Europy. Wspomniał o kwestiach takich jak program Zielonego Ładu czy pakt migracyjny, które mogą mieć znaczący wpływ na przyszłość Unii.

"Europa znajduje się w kluczowym, historycznym momencie. To najbliższe lata zdecydują w jakim kierunku będzie podążać cała UE" - mówił Andrzej Duda.

Jako Polak, polityk i prezydent, Andrzej Duda wyraził stanowczy postulat za suwerennością Rzeczypospolitej, podkreślając, że silna Polska w Europie przyczynia się także do siły samej Unii.

"Jako Polak, jako polityk i jako prezydent zawsze byłem, jestem i będę za suwerenną Rzeczpospolitą, która sama decyduje o najważniejszych dla Polaków sprawach" - przekonywał prezydent.

W zakończeniu swojego orędzia Prezydent Andrzej Duda nawoływał do udziału w wyborach i do zmieniania Europy w interesie ojczyzny, podkreślając wagę aktywnego zaangażowania każdego obywatela w kształtowanie przyszłości kraju oraz całego kontynentu.

"Idźmy na wybory! Namawiajmy do tego naszych bliskich, sąsiadów i znajomych. Zmieniajmy Europę w interesie naszej ojczyzny, kształtujmy Europę w naszym interesie. Niech żyje Polska!" - podsumował Prezydent.

Obserwuj nas w Google News

google-news

Przeczytaj również