czwartek, 20 czerwca 2024

czwartek, 20 czerwca 2024

IMGW prognozuje groźne burze. Jest alert RCB

Mieszkańcy województw zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz części dolnośląskiego otrzymali powiadomienia o możliwych burzach i intensywnych opadach deszczu i gradu, z zaleceniem pozostania w domach i unikania otwartych przestrzeni.

27 maja 2024 o 14:38

IMGW prognozuje groźne burze. Jest alert RCB

Pixabay

W zachodniej i częściowo południowej Polsce spodziewane są burze z gradem, silnymi opadami deszczu i porywistym wiatrem. Ostrzeżenia IMGW będą obowiązywać do godziny 23. Najsilniejsze burze przewidywane są w trzech województwach, których mieszkańcy otrzymali alerty od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Mieszkańcy województw zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz części dolnośląskiego otrzymali powiadomienia o możliwych burzach i intensywnych opadach deszczu i gradu, z zaleceniem pozostania w domach i unikania otwartych przestrzeni. Dla tych regionów IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia. Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują w pasie od Słupska do Szczawnicy.

Burze trwają na zachodzie Polski od Świnoujścia po powiaty żarski i żagański, oraz na południowym zachodzie w okolicach Legnicy, Wrocławia i Wałbrzycha. W rejonie Sobótki, Kątów Wrocławskich, Niemczy, Otmuchowa i Nysy rozwijają się burze z intensywnymi opadami deszczu osiągającymi 15-30 mm na godzinę oraz lokalnymi opadami gradu o średnicy do 2-3 cm.

Obserwuj nas w Google News

google-news

Przeczytaj również