sobota, 27 lipca 2024

Iga Świątek w finale Rolanda Garrosa. Pewne zwycięstwo nad Coco Gauff

Iga Świątek po raz kolejny udowodniła swoją dominację na kortach Rolanda Garrosa, pokonując w półfinale rozstawioną z numerem 3. Amerykankę Coco Gauff.

Świątek podczas pojedynku z Gauff na kortach Rolanda Garrosa.fot. Bertrand GUAY/AFP

Iga Świątek po raz kolejny udowodniła swoją dominację na kortach Rolanda Garrosa, pokonując w półfinale rozstawioną z numerem 3. Amerykankę Coco Gauff. Mecz zakończył się wynikiem 6:2, 6:4, potwierdzając wysoką formę polskiej tenisistki.

Pierwszy set był popisem Świątek, która pewnie wygrała 6:2. W drugiej partii Gauff podjęła walkę, przełamując liderkę światowych list na początku seta. Jednak Polka szybko odzyskała kontrolę nad meczem, ostatecznie wygrywając również tę partię.

Dla Świątek jest to trzeci z rzędu i czwarty w karierze finał Rolanda Garrosa. Polka broni tytułu wywalczonego rok temu i ma szansę na powtórzenie sukcesów z lat 2020 i 2022.

Dotychczasowy bilans spotkań Świątek z Gauff to 10 zwycięstw Polki na 11 rozegranych meczów. Na kortach Rolanda Garrosa Świątek była górą we wszystkich trzech dotychczasowych pojedynkach.

W drugim półfinale zmierzą się Włoszka Jasmine Paolini i Rosjanka Mirra Andriejewa. Paolini sprawiła niespodziankę, eliminując w ćwierćfinale Jelenę Rybakinę, natomiast Andriejewa pokonała wiceliderkę rankingu WTA Aryną Sabalenkę.

Finał Rolanda Garrosa zapowiada się niezwykle emocjonująco, a Iga Świątek jest zdecydowaną faworytką do zdobycia kolejnego tytułu.