czwartek, 20 czerwca 2024

czwartek, 20 czerwca 2024

Euro 2024. Probierz ogłosił szeroką kadrę

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz ma ogłosił szeroką kadrę na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

29 maja 2024 o 06:07

Euro 2024. Probierz ogłosił szeroką kadrę

PZPN

W środowe przedpołudnie selekcjoner reprezentacji Polski ogłosił szeroką kadrę na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, które odbędą się w Niemczech. Na liście znalazło się aż 29 nazwisk, mimo wcześniejszych zapowiedzi o ograniczeniu składu do 26 zawodników.

Do szerokiej kadry powrócił Arkadiusz Milik, który nie był powoływany na dwa ostatnie zgrupowania. Debiutantem na liście jest Kacper Urbański, zawodnik włoskiej Bologni. Niestety, na turnieju zabraknie Matty'ego Casha.

Wśród powołanych są czterech bramkarzy, z czego jeden prawdopodobnie będzie pełnił rolę wspomagającą w treningach. W gronie golkiperów znaleźli się Wojciech Szczęsny, Marcin Bułka, Łukasz Skorupski oraz Oliwier Zych, występujący ostatnio w Puszczy Niepołomice.

Oprócz Zycha, selekcjoner powołał również trzech piłkarzy z polskiej Ekstraklasy: Kamila Grosickiego z Pogoni Szczecin, Bartosza Salamona z Lecha Poznań oraz Tarasa Romanczuka z Jagiellonii Białystok.

Ostateczna kadra na Euro 2024, które rozpoczyna się 14 czerwca, zostanie ogłoszona po meczu towarzyskim z Ukrainą, który odbędzie się 7 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie. Tego dnia mija termin zgłaszania ostatecznej listy do UEFA.

Plan przygotowań do Euro 2024

Zgrupowanie przed Euro 2024 oficjalnie rozpocznie się w niedzielę. Tego samego dnia o godzinie 17:15 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem selekcjonera i kapitana Roberta Lewandowskiego. Pierwszy trening zaplanowano na godzinę 18.

W ramach przygotowań do turnieju, polscy piłkarze rozegrają dwa mecze towarzyskie w Warszawie: 7 czerwca z Ukrainą i 10 czerwca z Turcją. Ostateczna kadra na Euro 2024 ma zostać ogłoszona krótko po pierwszym z tych spotkań.

Pierwszy mecz już 16 czerwca

Po meczu z Turcją, reprezentacja Polski odleci do Niemiec, gdzie będzie stacjonować w Hanowerze. Udział w Mistrzostwach Europy biało-czerwoni rozpoczną 16 czerwca od pojedynku z Holandią w Hamburgu. Kolejne mecze grupowe to starcia z Austrią w Berlinie (21 czerwca) i Francją w Dortmundzie (25 czerwca).

Obserwuj nas w Google News

google-news

Przeczytaj również