czwartek, 20 czerwca 2024

czwartek, 20 czerwca 2024

Drzewo przewróciło się na autobus w Żywcu. Trzy osoby ranne

W Żywcu (woj. śląskie) doszło do niebezpiecznego incydentu, w którym drzewo przewróciło się na autobus komunikacji miejskiej.

4 czerwca 2024 o 16:03

Drzewo przewróciło się na autobus w Żywcu. Trzy osoby ranne

fot. Komenda Powiatowa PSP w Żywcu

W Żywcu (woj. śląskie) doszło do niebezpiecznego incydentu, w którym drzewo przewróciło się na autobus komunikacji miejskiej. W wyniku zdarzenia trzy osoby odniosły obrażenia, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

"W wyniku tego zdarzenia ucierpiały 3 osoby i w stanie ogólnym dobrym zostały przekazane przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego" - poinformowała Komenda Powiatowa PSP w Żywcu.

Do zdarzenia doszło około godziny 13:19. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu otrzymali zgłoszenie o powalonym drzewie, które zablokowało drogę i uszkodziło autobus.

W pojeździe znajdowało się około 30 pasażerów, z których troje zostało przekazanych pod opiekę ratowników medycznych. Na szczęście ich stan zdrowia określono jako dobry.

Akcja usuwania skutków zdarzenia trwała kilka godzin. Strażacy pracowali nad usunięciem drzewa z drogi i zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom ruchu.

Dzisiejsze burze, które przeszły przez południową Polskę, spowodowały wiele szkód i utrudnień. W Bielsku-Białej sytuacja jest szczególnie trudna z powodu lokalnych podtopień.

Obserwuj nas w Google News

google-news

Przeczytaj również