czwartek, 20 czerwca 2024

czwartek, 20 czerwca 2024

Andrzej Duda wygłosi orędzie. Ma dotyczyć wyborów do PE

W czwartek, 6 czerwca, o godzinie 20:00 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wygłosi orędzie do narodu.

5 czerwca 2024 o 06:14

Andrzej Duda wygłosi orędzie. Ma dotyczyć wyborów do PE

fot. Marek Borawski/KPRP

W czwartek, 6 czerwca, o godzinie 20:00 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wygłosi orędzie do narodu. Głównym celem wystąpienia będzie zachęcenie obywateli Polski do licznego uczestnictwa w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w niedzielę, 9 czerwca.

"W czwartek, 6 czerwca o godz. 20:00 Prezydent RP Andrzej Duda wygłosi orędzie, w którym będzie zachęcał Polki i Polaków do udziału w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego, odbywających się 9 czerwca" - poinformował prezydencki sekretarz stanu Wojciech Kolarski.

Jak informuje Kolarski, zdaniem Prezydenta, aktywny udział obywateli w wyborach jest kluczowy dla wzmocnienia pozycji Polski w UE oraz dla efektywnego zabiegania o sprawy ważne dla kraju i jego mieszkańców. "Prezydent jest przekonany, że wysoka frekwencja daje silny mandat do skutecznego zabiegania o polskie sprawy w Unii Europejskiej" - dodał.

Wydanie specjalne serwisu Informowani

Informowani.pl z dumą zapowiada nadchodzące wydanie specjalne poświęcone wyborom do Parlamentu Europejskiego.

W trakcie trwania wydania specjalnego zrelacjonujemy państwu proces i przebieg wyborów. Będziemy na bieżąco informować o wynikach głosowania, analizować kampanie wyborcze poszczególnych partii oraz prezentować opinie ekspertów i komentarze polityków.

Nasze wydanie specjalne obejmie również szczegółowe raporty dotyczące frekwencji wyborczej w różnych państwach członkowskich, a także porównanie z poprzednimi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Przedstawimy profile kandydatów oraz ich programy polityczne, co pomoże naszym czytelnikom lepiej zrozumieć, jakie kwestie są najważniejsze dla przyszłych europosłów.

W trakcie trwania wyborów będziemy również śledzić reakcje rynków finansowych oraz międzynarodowych mediów, aby dostarczyć pełen obraz wpływu tych wyborów na globalną politykę i gospodarkę. Specjalna sekcja będzie poświęcona wpływowi wyników wyborów na przyszłość Unii Europejskiej, w tym na kwestie integracji, polityki migracyjnej oraz strategii energetycznej.

Obserwuj nas w Google News

google-news

Przeczytaj również