piątek, 19 lipca 2024

Skład reprezentacji Polski na mecz Euro 2024 z Francją

Dla Biało-Czerwonych będzie to spotkanie o honor, bowiem po dwóch porażkach stracili szansę na awans z grupy D.

Skład reprezentacji Polski na mecz Euro 2024 z Francją
fot. PZPN

Już dziś reprezentacja Polski zmierzy się z Francją w ostatnim meczu fazy grupowej Euro 2024. Spotkanie odbędzie się w Dortmundzie o godzinie 18:00. Dla Biało-Czerwonych będzie to mecz "o honor", gdyż nie mają już szans na awans z grupy po dwóch porażkach: 1:2 z Holandią i 1:3 z Austrią.

Z kolei Francuzi będą walczyć o pierwsze miejsce w grupie D, mając na swoim koncie 4 punkty po zwycięstwie 1:0 z Austrią i bezbramkowym remisie z Holandią.

Trener reprezentacji Polski zdecydował się na dość ofensywny skład, co może sugerować, że Polacy będą starali się walczyć o zwycięstwo, mimo braku szans na awans.

W bramce zobaczymy doświadczonego Łukasza Skorupskiego. Linię obrony tworzą Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz oraz Jakub Kiwior. Środek pola zabezpieczą Przemysław Frankowski, Jakub Moder, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański i Nicola Zalewski. Na szpicy wystąpi niezawodny Robert Lewandowski, któremu towarzyszyć będzie młody Kacper Urbański.

Przed dzisiejszym meczem sytuacja w grupie D jest napięta. Francja z czterema punktami zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, ale musi jeszcze postarać się o zwycięstwo, by zapewnić sobie awans z pierwszej pozycji.

Polska natomiast, po dwóch porażkach, walczy już tylko o prestiż i godne zakończenie turnieju.