piątek, 19 lipca 2024

Wojciech Szczęsny nie zagra w meczu z Francją. Michał Probierz zapowiada zmiany

Wojciech Szczęsny, dotychczasowy bramkarz reprezentacji Polski, nie wystąpi w nadchodzącym meczu z Francją.

Wojciech Szczęsny nie zagra w meczu z Francją. Michał Probierz zapowiada zmiany
fot. AXEL HEIMKEN/AFP

Wojciech Szczęsny, dotychczasowy bramkarz reprezentacji Polski, nie wystąpi w nadchodzącym meczu z Francją. Taką decyzję ogłosił selekcjoner Michał Probierz po niedzielnym treningu kadry w Hanowerze. Pomimo braku oficjalnego potwierdzenia na temat przyszłości Szczęsnego w reprezentacji, trener zdecydował się na zmianę między słupkami w meczu „o honor”.

Podczas rozmowy z dziennikarzami, Michał Probierz potwierdził, że zmiana w bramce jest pewna, ale nie ujawnił jeszcze, kto zajmie miejsce Szczęsnego. Do wyboru ma dwóch golkiperów: Łukasza Skorupskiego oraz Marcina Bułkę. Decyzja ta jest częścią strategii Probierza na przyszłość i przygotowania do jesiennych meczów Ligi Narodów.

Choć nie padła jeszcze oficjalna deklaracja o odejściu Szczęsnego z reprezentacji, sam zawodnik sygnalizował, że Euro 2024 może być jego ostatnim turniejem w biało-czerwonych barwach. Probierz podkreślił, że Szczęsny nadal jest częścią drużyny i nie podjęto jeszcze finalnych decyzji odnośnie jego przyszłości.

Wtorkowy mecz z Francją będzie ostatnim spotkaniem Polaków na Euro 2024. Porażki z Holandią (1:2) i Austrią (1:3) pogrzebały szanse na awans do kolejnej fazy turnieju. Polska zajmuje obecnie czwarte miejsce w grupie D. Wobec braku możliwości awansu, Probierz koncentruje się na przygotowaniach do przyszłych wyzwań, w tym nadchodzących meczów Ligi Narodów.

Kapitan reprezentacji, Robert Lewandowski, oraz pomocnik Piotr Zieliński, skomentowali ostatnie porażki, podkreślając, że choć przeciwnicy nie zaskoczyli swoją grą, polska drużyna miała problemy z realizacją swoich założeń taktycznych. „Niczym nas nie zaskoczyli, po prostu my źle rozgrywaliśmy czasami, albo za szybko, albo niepotrzebnie drugim podaniem” - powiedział Zieliński.

Ostatni mecz na Euro 2024 z Francją będzie dla polskiej drużyny szansą na zakończenie turnieju z podniesioną głową. Biało-czerwoni będą walczyć o honor.