piątek, 19 lipca 2024

Koszmarne zderzenie i złamany nos Mbappe. Francja wygrywa z Austrią 1:0

Mimo wygranej Francji 1:0 nad Austrią, najwięcej mówi się o zdrowiu Kyliana Mbappe, który doznał kontuzji nosa w końcówce spotkania.

Koszmarne zderzenie i złamany nos Mbappe. Francja wygrywa z Austrią 1:0
fot. Ozan KOSE/AFP

Francja i Holandia zdobyły komplet punktów, podczas gdy Polska i Austria pozostają bez zdobyczy. Mimo wygranej Francji 1:0 nad Austrią, najwięcej mówi się o zdrowiu Kyliana Mbappe, który doznał kontuzji nosa w końcówce spotkania.

W poniedziałkowy wieczór, w starciu na Euro 2024, reprezentacja Francji zmierzyła się z Austrią. Austriacy dzielnie stawili opór wicemistrzom świata, ale ostatecznie musieli uznać ich wyższość po pechowej samobójczej bramce Maksimiliana Woebera. To wydarzenie okazało się kluczowe dla wyniku spotkania, ale w cieniu tego dramatycznego momentu znalazła się kontuzja Kyliana Mbappe.

Do feralnej sytuacji doszło tuż przed końcem meczu, gdy Kylian Mbappe, w walce o górną piłkę, zderzył się z austriackim obrońcą Kevinem Danso. Na twarzy Mbappe pojawiła się krew, a napastnik szybko został otoczony przez członków sztabu medycznego. Kontuzjowany piłkarz opuścił murawę tuż przed końcem spotkania, co wywołało falę niepokoju wśród francuskich kibiców i sztabu drużyny.

Po meczu Mbappe trafił do szpitala w Duesseldorfie, gdzie przeszedł szczegółowe badania. Na szczęście, nie było konieczności przeprowadzania zapowiadanej operacji nosa. Jak informuje "Le Parisien", nos Mbappe, mimo że jest złamany, może zostać nastawiony bez operacji. Najbliższe dni będą decydujące dla ustabilizowania stanu zdrowia piłkarza.

Francuskie media spekulują, że Mbappe może być gotowy do gry już w piątkowym meczu z Holandią, choć być może będzie musiał wystąpić w specjalnej masce ochronnej. Po badaniach w szpitalu, Mbappe wrócił na zgrupowanie reprezentacji i za pośrednictwem mediów społecznościowych zapytał fanów o pomysły na maskę dla siebie, co pokazuje jego determinację i poczucie humoru w trudnej sytuacji.

Po pierwszej kolejce meczów w grupie D, sytuacja przedstawia się następująco: Holandia i Francja z kompletem punktów, a Polska i Austria bez zdobyczy.