Powrót do przeszłości za pomocą internetu w smartfonie? 1

Czy nie wystarczy dziś internet i smartfon, aby podtrzymać znajomość?

Czy jest sens, aby powrócić do ludzi, których nie widziałeś od 20 lat?

I przez te dwadzieścia lat nie było, ani jednej okazji, żeby się spotkać, aby porozmawiać? 

Czy ja jestem z epoki Star Wars? Nie czuję wewnętrznej potrzeby, aby wracać do tych 4 lat, które spędziłam z ludźmi. Dziś dla mnie zupełnie obcych. Liceum wspominam sympatycznie, choć momentami wolałabym wykasować niektóre wspomnienia. Dziś jestem na innym etapie życia. Jestem dojrzała i mam własne zdanie. Nie potrzebuję wracać, nawet na chwilę do przeszłości.

Nie cofam się!

W liceum poznałam moją przyjaciółkę i tylko z nią przez dwadzieścia lat utrzymywałam kontakt. A wiele w tym czasie się w naszym życiu wydarzyło. Każda z nas realizowała swój plan na życie i spełnianie marzeń. Czy teraz chciałabym poznać tych obcych dla mnie ludzi na spotkaniu i opowiadać o sobie? To mija się z moim celem. Cel nie powracać do przeszłości. Za nic. Nic nikomu nie chcę udowadniać, że wyglądam i czuję się świetnie, że zrealizowałam swoje marzenia, że dalej się rozwijam, że mam rodzinę, grono znajomych i swoje pasje.

 

Nie chcę się rozczarować ludźmi, których mam w pamięci. Młodych i pełnych pasji. Dziś pewnie zmienionych totalnie fizycznie i rozczarowanych życiem:(

 

Dziś w dobie smartfonów, telefonów komórkowych, tudzież tabletów, laptopów i zwyczajnych komputerów stacjonarnych – komunikacja nie ma granic. Nieważne jest gdzie mieszkasz, w jakim kraju czy kontynencie. Komunikacja i chęć do nawiązywania relacji na odległość nie powinna stanowić dla ludzi żadnego problemu. Wystarczy dobra wola, chęć poświęcenia czasu na pisanie czy telefonowanie, aby relacja z przeszłości nie pozostała tylko naszym wspomnieniem.

O takie znajomości czy przyjaźnie, w których my sami dobrze się czuliśmy – warto zadbać mimo własnych problemów. Przyjaźń z dzieciństwa, z okresu dojrzewania – przetrwa największe burze.

W dorosłym życiu już tak łatwo nie wpadamy w euforię na widok kolejnej osoby w naszym otoczeniu.

 

One comment on “Powrót do przeszłości za pomocą internetu w smartfonie?

  1. Reply Pawel Kwi 12,2017 5:00 pm

    W obecnych czasach smartfon towarzyszy nam prawie we wszystkich wykonywanych czynnościach. Służy nam już nie tylko do rozmów i wysłania SMS-ów, ale także do czytania, grania i przeglądania portali społecznościowych. Producenci na rynek wypuszczają coraz bardziej unowocześnione modele smartfonów, które posiadają wiele przydatnych funkcji. Możemy za pomocą zainstalowanych aplikacji śledzić życie innych osób, przeglądać gazetki reklamowe, uprawiać sport, kupować i sprzedawać oraz korzystać z bankowości mobilnej. Internet w telefonie daje nam nieograniczone możliwości i pozwala korzystać w pełni ze wszystkich funkcji telefonu. Ciągłe korzystanie ze smartfonu niestety powoduje uzaleznienie od telefonu, widoczne na każdym kroku. Siedzimy z telefonem przy stole podczas posiłku, leżymy wieczorem w łóżku z telefonem w ręku, prowadzimy samochód zerkając na wyświetlacz.
    Smartfona zabieramy do sypialni, a nawet do toalety, gdzie gramy w gry lub oglądamy filmy. Korzystamy z niego w komunikacji miejskiej, w szkole, w pracy i na wakacjach. Towarzyszy nam wszędzie.

Leave a Reply